wtorek, 6 kwietnia 2010

V/A NO HABRA EMPATE NO HABRA INDULTO!!! cd

Mamy tu nowe wydawnictwo pochodzące z Ameryki Płd. Składak czterech kapel : RATAQUE to ANTIFA OI! z Ekwadoru jak sami siebie określają. Prawdę mówiąc nigdy nie miałem przyjemności z żadną kapelą z Ekwadoru akurat i RATAQUE dają radę, dosyć szybki oi! zgrany nawet nieźle do tego antyfaszystowski przekaz.
RATAQUE prezentuje tutaj 5 piosenek.
Drugą kapelą jest bardzo znany URBAN NOISE pochodzący z Kolumbii.
URBAN NOISE to SHARP’s pochodzący ze słynnej Bogoty w Kolumbii.
Latynosi grają melodyjnego oi-a z fajnymi chórkami w tle, prezentuja się tutaj w pięciu kawałkach.
Następna kapelą na tej płycie jest francuski REDKICK który przezntuje się tutaj również w 5 kawałkach. REDKICK to jak po nazwie się można domyśleć lewacki oi ;-) Muzycznie ciężko jest mi ich porównać do jakiejś znanej kapeli w jednej piosence da się wyczuć silne rock’n’rolowe brzmienie, mamy tu kawałek ska a po ostatnim kawałku „SKINHEAD STORY” mogę ich porównać do BOLCHOI gdyby tylko troche lepiej na nim brzmieli.
Ostatnią kapelą na tym cd jest NO MAS pochodzący z Meksyku którzy chyba z całej płyty wypadają tu najlepiej. W kilku słowach oi zagrany w starym dobrym stylu, chórki, solówki i dobre brzmienie. Podoba mi się bardzo ta kapela.
Jeśli lubisz egzotycznego oi-a oraz antyfaszystowski przekaz to będziesz zadowolony z tej płytki. Płyta jest wydana w dosyć dziwnym digipaku.
WYDAWCA:LUCHA LIBRE DISCOS luchalibrediscos@no-log.org
OCENA: 7/10