wtorek, 6 kwietnia 2010

MISTER X “ANTI…ANTI…ANTI…” cd

Wreszcie doczekaliśmy się najnowszego pełnego albumu dobrze znanych w Polsce białoruskich skinheadów z Grodna.
Po nieszczęśliwym wykasowaniu nagranego i gotowego materiału przez realizatora chłopaki musieli zebrać się ponownie i wbić do studia aby nagrać raz jeszcze to co możecie usłyszeć na tej płycie.
Mister X grają już prawie 10 lat i od początku ich istnienia wydali tylko jedną płytę która poziomem nie dorównuje ich najnowszemu materiałowi.
13 kawałków w charakterystycznym oi-wym stylu prezentowanym przez Mister X czyli ostro i do przodu oi, piwo, zadyma i ACAB! Każdy kawałek wyróżnia się w innym kierunku, głównie dominuje tu czysty oi music z dobrymi chórkami i melodyjnymi wstawkami. Mamy tu również kawałek rodem z repertuaru Stage Bottles z saksofonem, kower Analogsów „Pierdolona Era Techno” zaśpiewany po białorusku oraz jeden kawałek zaśpiewany po polsku „Oi! Weekend”
Ogółem ta płyta jest jedną z lepszych nowości jakie ostatnio miałem przyjemność dodać do mojej płytoteki i nie schodzi ona z mojego odtwarzacza przez długi czas.
Miłym zaskoczeniem jest polski współ-wydawca płyty No Pasaran Records.
Płyta wydana bardzo profesjonalnie, digipack z tłumaczeniem tekstów na białoruski, angielski i polski.
Takiej kapeli zdecydowanie brakuje nam w Polsce.
Jeśli lubisz dobry apolityczny oi bez zbędnego pierdolenia o tym jaki twój kraj nie jest wielki czy o stalinowskiej dumie klasy robotniczej to jest to w 100% kapela dla ciebie. Jest jescze jedno „ale” Mister X to 100% antyfaszystowski oi band tak więc sympatycy The Gits niech sciągną sobie płyte z neta a za oszczędzone pieniądze niech kupią swoim dziadkom replikę munduru SS.
Płyta w Polsce do dostania w www.nopasaran.pl

WYDAWCA: STREET BEAT RECORDS oraz NO PASARAN RECORDS
OCENA: 9/10